הבלוג של אבוקדו’ס

מדוע כדאי לאמץ ארוחת ביניים?

רבות נכתב ונאמר על חשיבות ארוחת הבוקר, הבחירות הנכונות לארוחת הצהרים והצעות לגיוון ארוחות הערב. יחד עם זאת, במחקרים נמצא כי לארוחות הביניים תרומה גדולה במישורים רבים, ומומלץ לאמץ ארוחות ביניים כחלק מהתפריט היומי.

המשך קריאה...

שבוע הספר העברי

לכבוד שבוע הספר לפניכם ארבעה ספרים מומלצים לקריאה שביכולתם לקדם אורח חיים בריא. אך היות וההפוגה הנדרשת ,השלווה וההנאה המופקת

המשך קריאה...

קסם היוגה

על מנת להבין את קסם היוגה, יש להכיר את המשמעות שאינה נמדדת רק במחקרים, אלא בתובנות של שנים רבות ומסורת.

המשך קריאה...

עזבו את תפריטי "הקסם"

ישנם לא מעט מקרים בהם אדם שרוצה לשנות את הרגלי התזונה שלו מאמץ דיאטה שחבר נשבע כי היא שינתה לו את החיים, מנסה להיצמד לתפריט קבוע שפורסם בעיתון או מבקש מדיאטנית שתגיד לו מה כדאי לעשות אבל "על רגל אחת".

המשך קריאה...

דיאטה – לא לפני הילדים

הורים רבים מבקשים מאיתנו הדרכה לגבי סוגיה רגישה במיוחד: איך לגרום לילדים להבין שיש להם בעיית משקל וכיצד לרתום אותם לטפל "בבעיה" ולהתחיל דיאטה על מנת להשיל ק"ג מיותרים.
הבקשה נובעת כמובן מדאגה כנה לילדים, ואכן השמנה היא בעיה בריאותית כבדת משקל – אולם חשוב מאוד לגשת לנושא זה בזהירות וברגישות…

המשך קריאה...

חיים בסרט – לא רק על פופקורן

בילויים רבים – ובמיוחד עם ילדים – כוללים אוכל. יציאה לקולנוע, לדוגמא. אחד המקומות המתאימים לכל המשפחה, בכל עונות השנה, ובפרט כשגשום וקר או לחילופין חם ולח ועל כן שהייה באוויר הצח פחות נוחה.
הכוכב הקולינרי של הבילוי בקולנוע הוא הפופקורן, חטיף המבוסס על גרגירי תירס מלא שהוא לא רק תוספת כמעט בלתי נמנעת לסרט אלא גם מוקד למחקרים שמלמדים אותנו לא מעט לגבי הרגלי האכילה שלנו, ועל כך בהמשך.

המשך קריאה...

"העולם שייך לצעירים"? תזונה בגיל השלישי

רבים מאיתנו מגלים עניין רב וסקרנות בכל הקשור לתזונה. בתוך תחום רחב זה, עושה רושם שתזונת ילדים היא הנושא החם ביותר, וגם סוגיות כמו מה כדאי לאכול במהלך היריון ועל מה רצוי לוותר מעסיקות הורים רבים, גם בצמחונות וטבעונות גם עוסקים רבות.
לעומת זאת, התזונה בגיל השלישי היא נושא פחות "סקסי".

המשך קריאה...

שומן טראנס – מורה נבוכים

נושאי תזונה ובריאות תופסים את הכותרות הראשיות בארץ לעתים רחוקות, וגם במדינות מפותחות אחרות זה המצב. אבל כשביוני 2015 הודיע ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי – Food and Drug Administration) כי החל מ-2018 ייאסר השימוש בשומן הטראנס, כותרות רבות עסקו בהחלטה.

המשך קריאה...